Dermapen 4

Dermapen 4

Charakterystyka zabiegu

Działanie Dermapen™ opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych, a dzięki temu w odżywieniu i poprawie napięcia skóry oraz wyraźnie ją odmładza. Dermapen™ stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, łysienia, a także spłyca zmarszczki i drobne bruzdy, zmniejsza wielkość porów oraz poprawia wygląd rozstępów.


MG-HA 35

Głębokie nawilżanie i przyspieszenie gojenia skóry

Potężna siła kwasu hialuronowego 35 mg/ml. Kompleks HylaFuse – kwas hialuronowy o trzech wielkościach cząsteczek dla głębokiej penetracji do wszystkich warstw skóry. Wysoka dawka witaminy C stymuluje skórę do produkcji kolagenu, a cynk i pantenol działają przeciwzapalnie.


MG-HA35+

Intensywne nawilżanie i widoczna redukcja objawów starzenia skóry.

Potężna mieszanka przeciwutleniaczy, witamin, peptydów i ekstraktów botanicznych, wykorzystująca ich działanie przeciwstarzeniowe i poprawiające jakość skóry.


MG-BL

Redukcja przebarwień i melasmy

Składniki aktywne hamują proces melanogenezy na różnych jej etapach, dzięki czemu nie tylko niwelują przebarwienia, ale również zapobiegają powstawaniu nowych, także pozapalnych. 

Kompleks HylaFuse – kwas hialuronowy o trzech wielkościach cząsteczek dla głębokiej penetracji do wszystkich warstw skóry, co daje nawilżenie aż po skórę właściwą.


MG-R.A.S.

Pomaga odwrócić efekty starzenia i zredukować blizny ‘Reverse Ageing and Scars’ (R.A.S.)

Formuła bogata w przeciwutleniacze, witaminy, peptydy i retinaldehyd, wykorzystująca ich działanie stymulujące i regeneracyjne. Kompleks HylaFuse – kwas hialuronowy o trzech wielkościach cząsteczek dla głębokiej penetracji do wszystkich warstw skóry. Składniki aktywne, które mają udowodnione kliniczne działanie przeciwzapalne, stymulujące skórę do produkcji kolagenu, przyspieszające gojenie skóry po zabiegu i silną stymulację fibroblastów.
Możliwe działania niepożądane Dermapen™:

 • Może powodować reakcję alergiczną u pacjentów, którzy cierpią na alergię skórną na metalowe przedmioty.
 • Może powodować zaostrzenie zmian trądzikowych u pacjentów z zaawansowanym trądzikiem. Należy wziąć pod uwagę stopień zaawansowania trądziku przed rozpoczęciem leczenia.
 • Może spowodować przebarwienia u pacjentów o wrażliwej skórze. 


Możliwe powikłania

 • Wykwity skórne
 • Stan zapalny.
 • Świąd i pieczenie.
 • Zaostrzenie opryszczki. 

Dające się przewidzieć następstwa zabiegu:

 1. Krwawienie – stosowanie leków przeciwzapalnych, substancji obniżających krzepliwość krwi lub aspiryny może spowodować krwawienie z miejsca wkłucia lub powstanie większego zasinienia. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia krwawienia nie można zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych co najmniej 21 dni przed planowanym zabiegiem.
 2. Przebarwienia skóry/obrzęk – skóra w operowanej okolicy może wydawać się jaśniejsza lub ciemniejsza niż otaczająca skóra. Rzadko zdarza się jednak, że to przebarwienie skóry może utrzymywać się przez długi okres czasu lub może pozostać na zawsze.
 3. Ból – po zabiegu może występować ból o różnym nasileniu. Przewlekły ból występuje rzadko i związany jest zazwyczaj z pociąganiem nerwów przez powstającą bliznę. Po lekach przeciwbólowych nie wolno prowadzić samochodu, nie wolno podejmować ważnych decyzji, nie wolno pić alkoholu.

Czynniki ryzyka związane z zastosowaniem zabiegu urządzeniem Dermapen™:

Każde leczenie obejmuje pewną ilość czynników ryzyka i jest bardzo ważne zrozumienie ryzyka związanego z tym zabiegiem

 1. Infekcja – Każda iniekcja wykonywana z dowolnego powodu niesie ze sobą niewielkie ryzyko wystąpienia infekcji. Jeśli wystąpi infekcja leczenie polega na podawaniu antybiotyków.
 2. Jeżeli igła przypadkowo przebije naczynie krwionośne, może nastąpić przejściowe przebarwienie leczonego miejsca, powstanie strupów oraz łuszczenie się skóry.
 3. Niezadowalający efekt – Rezultat stosowania urządzenia Dermapen™ nie zawsze może doprowadzić do uzyskania bardzo dobrego efektu widocznego odmłodzenia skóry i poprawy wyglądu.